Ik ben Yusuf. Ik ben 27 jaar en woon in noord Brabant ( waar het licht altijd brandt). Ik zal maar eerst eens vertellen wat mijn interesses zijn. Ik hou van vissen, motor rijden en knutselen aan beetje alles wat technisch is. Ik werk als software engineer in de industriële automatisering branch. Ik heb een goede vriend (beetje gek) genaamd kanerr. Hij is een 3l vriend. Dankzij kanerr heb ik de keuze gemaakt om een Lupo 3L te kopen. Voor de 3L die ik donderdag ga ophalen had ik de volgende autos:
Lupo FSI 2001 90.000 km
audi S3 8L
audi 3.2 V6 quattro dsg
Na de 3.2 zijn we met kanerr dus tot de conclusie gekomen dat het voor mij misschien wel leuker zou zijn om weer terug te gaan naar een Lupo. Omdat ik veel moet reizen voor mijn werk hebben wij de 3L eens goed onder de loop genomen. Na wat heen en weer gebabbel, duwen en trekken hebben we uiteindelijk de knoop doorgehakt. Ik ga een 3L kopen.
Goed, zaterdag met volle moed ben ik met mijn vrienden begonnen aan een lange dag. Ten eerste zijn wij gaan kijken naar een 3L in groningen (200 KM van ons vandaan). eenmaal aangekomen ben ik begonnen met het bekijken van de lupo. wat mij opviel was dat de lupo in kwestie niet zo netjes meer eruit zag. Geloof me ik ben niet iemand die bij iedere kras of vlek gaat staan zeuren. Maar wat ik daar zag geloofde ik bijna niet. Ik was al best wel wat teleurgesteld aangezien het om een hele volle lupo ging, glazen schuifdak, elektr ramen, cent. vergrendeling, de hele mik mak. goed, het was tijd voor een testrit en technische onderdelen. Ik had uiteraard mijn huiswerk wel gedaan voordat ik ernaar toe ging. Ik had op mijn lijstje, gangsteller, geleidingshuis, starten in stop en nog veel meer dingen waarbij opgelet moet worden bij een 3L.Helaas moet ik melden dat 9 van de 10 punten wat op mijn lijst stonden, waren niet echt positief uit te test gekomen. Ik was echt heel erg teleurgesteld, aangezien de verkoper mij ervan verzekerde dat de lupo in TOP staat verkeerde en altijd bij een specialist in behandeling is geweest, alle nodige onderdelen vervangen waren en de oude eigenaar een liefhebber was. Ik kon helaas niet uitmaken tijdens mijn testrit dat dit zo was. Het was zo erg dat mijn vriendin zelfs zei, zullen we naar ecomotive gaan? Nadat ik het de verkoper had laten weten dat ik de auto niet wou kopen heb ik gelijk David opgebeld. Na een poosje onderhandelingen hebben we koers gezet naar Heerhugowaard.
Aangekomen bij Heerhugowaard zag ik de Lupo die ik op internet al had bestudeerd. een rode 3L (ex brandweer, goed onderhouden). Het gaf mij een lekker gevoel om in die lupo te rijden. Ik kon er niks over zeggen, alles was zoals het hoorde. de automaatbak was gereviseerd, koppeling was vervangen, geleiding-huls was vervangen. Ik ben blij dat ik toch terecht ben gekomen bij David. De lupo bij David is dan wel 500 euro duurder dan de lupo die ik als eerste heb bekeken maar ik ben er helemaal van overtuigd dat dit dubbel en dwars waard is. Enige nadeel was dat ik hem helaas niet gelijk mee naar huis mocht nemen
. Niet erg want ik had gevonden wat ik graag wou hebben. Na een aanbetaling (en 600 km verder) is de lupo nou voor mij gereserveerd. Donderdag mag ik mijn bolide gaan ophalen :D. Ik zal wanneer ik hem heb, eens goed wassen en foto's posten. Verder zit er niet echt veel speciale opties op, maar dat vind ik niet zo erg want ik wil hem namelijk zelf uitbouwen misscien wel leuk, modlijst:
- velgen 16"(weet nog niet welke)
- schroefset (polo schroefset)
- cambridge achterlichten (blinderen), misschien heeft hier iemand nog een setje te koop?
- gti koplampen
- keyless entry centr. vergrendeling (besteld)
- sfeer verlichting led
- ramen blinderen
- voetverlichting
- dashboard kastje (woensdag ophalen)
- bekerhouder (besteld)
- elektr ramen ( ben ik nog niet over uit)
- chippen
- cruisecontrol
- 2din scherm (ben ik nog niet over uit)
- subwoofer JBL
waarschijnlijk zal gaandeweg op mijn lijst meer punten bij komen maar dat is juist het leuke eraan.
Nou om een beeld te krijgen van mij.

en de enige echte @kanerr, de meeste van jullie kennen hem al (foto met toestemming gepost uiteraard).





