Pagina 1 van 1

geleidebus, tripode, versnellingsbak of wat anders defect

Geplaatst: 22 sep 2017, 20:41
door Jeroentdi
Heb al ff zitten zoeken op het forum maar kom bij meerdere problemen uit.
Sinds een week of 2 heb ik een geluid in/onder de auto dat er niet in hoort te zitten.
Bij het overschakelen hoor ik een klak geluid lijkt beetje spelingsgevoel.
Hij schakelt wel gewoon goed eigenlijk niet met horten of stoten. (alleen bij het afremmen naar stilstaan wil hij nog wel eens bokken).
Verder hoor ik een soort schrapend/schurend geluid als ik een klein beetje druk op het gaspedaal geef maar niet genoeg druk om gas te geven.
Zeg maar de speling er net uit en net op het moment dat hij nog geen gas geeft( alleen rijdend) Je kan het ook een beetje omschrijven als het geluid als je over een randje in de weg rijdt of op een ruwe weg. Het is geen hard geluid maar merk het wel.
Als ik hem in een versnelling heb en dan een beetje speel met het gas dan hoor ik het klak/speling geluid ook.
Nu ben ik verschillende dingen tegen gekomen op het forum maar niet iets wat de oorzaak aan zou kunnen wijzen.
Lijkt wel of ik minder vermogen heb en hij nu meer toeren maakt met doortrekken dan acceleratie.
Maar dat laatste kan ook tussen mijn oren zitten haha.

De versnellingsbak is ongeveer 80dkm geleden gereviseerd door de vorige eigenaar, geen idee of toen de koppeling ook gedaan is.
De basisafstelling is nog geen 5000km geleden gedaan en daar kwam hij ook netjes doorheen.
Verder lekt er niets of is nat onder de auto.

Re: geleidebus, tripode, versnellingsbak of wat anders defec

Geplaatst: 23 sep 2017, 10:27
door Wolf
Aandrijfas ? Is het altijd of alleen bij warme of koude motor ?

Re: geleidebus, tripode, versnellingsbak of wat anders defec

Geplaatst: 23 sep 2017, 11:40
door Johan
bedenk dat een gereviseerde bak geen nieuwe is.
ik hoor de gekste verhalen over "onlangs gereviseerde bakken"

Re: geleidebus, tripode, versnellingsbak of wat anders defec

Geplaatst: 24 sep 2017, 13:49
door Jeroentdi
Het is zo goed als constant aanwezig.

Re: geleidebus, tripode, versnellingsbak of wat anders defec

Geplaatst: 25 sep 2017, 15:31
door Jeroentdi
Is er een mannier waarmee ik dingen kan uitsluiten of juist kan lokaliseren?

Heb vandaag eens geprobeerd om handmatig te schakelen tijdens het rijden op constante snelheid dan hoor ik niets. Is zoals ik het ervaar alleen met versnellen of vertragen.

Moest vandaag toevallig over de snelweg rijden en merkte dat hij boven de 120 wel trilde. Hierdoor ben ik eens meer op trillen gaan letten. Hij trilt ook een beetje met flink remmen (is wel minimaal maar je voelt het wel).

Het probleem doet zich ook niet constant voor trouwens maar wel 90%

Re: geleidebus, tripode, versnellingsbak of wat anders defec

Geplaatst: 17 okt 2017, 20:14
door Jeroentdi
Afgelopen weekend eens onder de auto gekeken en toen zag ik dat de bak aan de onderkant toch wel een beetje nat was.
Heb niet kunnen zien waar het precies vandaan komt. Volgende week dinsdag kan ik pas terecht op de brug.
Wel vond dat er hoorbare speling zat op het stangetje wat de gangsteller verbind met de bak.
Heb ook even het oliepijl gecheckt van de accumulator en die is gewoon netjes, kan ook 7 schakelbewegingen maken voordat de pomp weer aangaat.
Wat me wel opvalt dat het erg lang duurt voordat hij op druk is, niet zoals de beschreven 20 sec. denk wel het dubbele.
Vandaag kreeg ik voor de 2e keer een melding in het dashboard van een rood brandend olielampje met een waarschuwingstoon.
Deze ging aan en na 100 meter weer uit.(Dit is nu dus 2 keer voorgekomen in de afgelopen 1000km).

Re: geleidebus, tripode, versnellingsbak of wat anders defec

Geplaatst: 29 nov 2017, 21:41
door Jeroentdi
Uiteindelijk na lang zoeken, kijken, uitlezen de ooraak gevonden.
Vorige week op de brug gezet voor de zoveelste keer en tot de conclusie gekomen dat er links een heel klein beetje beweging zat op de aandrijfas dit in tegenstelling tot rechts. Ik kon de hele as 5 cm heen en weer bewegen. Hmm dit kan niet de bedoeling zijn. Aan het wiel en fusee nergens geen speling te voelen. Toen besloten om het wiel eraf te halen en verder te kijken. Het euvel werd al meteen duidelijk een stuk van de blikken moer viel er meteen uit. Helaas zat het andere stuk van de moer vast op de aandrijfas. Doordat de moer kapot was heeft alles lekker onderling kunnen bewegen. Conclusie: homokineet groeven afgesleten, groeven in de naaf versleten.
Dus nieuwe onderdelen. Helaas is dit al de 3e naaf in 40dkm. Eerste door ecomotive door vorige eigenaar alles vervangen met aandrijfas. Tweede vorig jaar doordat het lager speling had. En nu een goeie naaf maar met ingesleten groeven. Maar krijg alles dan nog maar eens los. Homokineet was niet los van de aandrijfas te krijgen. dan maar in 100 stukken om de aandrijfas te besparen. Alles weer in elkaar gezet zonder erbij na te denken moer vastgedraaid en knak breekt weer af. Was even vergeten dat het moment maar 30 N/M is. Gelukkig had Paul Derks nog 2 moeren liggen. Na alles weer los gehaald te hebben en opnieuw in elkaar gezet te hebben loopt het al een zonnetje. Geen van de klachten die ik had zijn er nu nog. Wat een moer al niet teweeg kan brengen.
Wel heb ik nog speling op de verticale stang van de gangsteller. Die wordt binnenkort vervangen. Weet alleen nog niet of ik de kogeltjes gewrichtjes ook vervang.

Re: geleidebus, tripode, versnellingsbak of wat anders defec

Geplaatst: 29 nov 2017, 22:03
door pinkpanter
Die blikken asmoeren geven wel vaker een probleem ze zijn ook voor eenmalig gebruik .
Uit mijn hoofd weet ik het aanhaal moment niet maar met een 19Mm inbus ben je al snel geneigd er te veel kracht op te zetten .

De blikken moer heeft 2 tandjes waar hij mee hij zich vast zet in de slpines van de naaf soms moet ik de moer wel eens hergebruiken omdat ze op zijn dan buig ik de tandjes weer zo dat ze borgen .

Fijn dat het weer opgelost is nu weer lekker :auto-swerve:

Vaak volstaat het vervangen van het stangetje wel ik heb nog niet mee gemaakt dat de kogels op zijn .
Normaal gaat er een weinig vet in en zit een soort dike foam ring om het vuil uit de kogels te houden en het vet er in .

Re: geleidebus, tripode, versnellingsbak of wat anders defec

Geplaatst: 03 dec 2017, 09:17
door foppe
Mooi dat het gevonden is, ook mooi dat je de resultaten even post.

Had je nu klik klak geluid, bij gas geven en gas los laten en dat is nu over?

Het is me niet helemaal duidelijk Wat je grootste klacht was.