Pagina 1 van 1

Hoe milieuvriendelijk is de 3L?

Geplaatst: 07 feb 2015, 12:12
door WouteLLL
Inmiddels weet iedereen dat de CO2-uitstoot van de 3L rond de 85 g/km ligt, en dat de meeste andere auto's ruim boven de 100 g/km zitten. De overheid blijft de auto's als milieu-vervuilers zien én belasten. Dus heb ik ook wat andere cijfers erbij gezocht:
http://www.milieubarometer.nl/uploads/files/Lijst_emissiefactoren_SKAO_Connekt_Stimular.pdf

Uit deze cijfers blijkt dat je als je alleen in de Lupo 3L / A2 1.2 TDI zit je per reizigers-kilometer minder uitstoot als een streekbus (per reizigerskilometer). Dit geldt ook voor een stadsbus, zelfs als je het extra brandstofverbruik meerekend voor het rijden in de stad. Zelfs de trein is vervuilender als de Lupo.

De touringcar stoot wel minder CO2 uit. Waarschijnlijk komt dit door de langere afstanden die worden afgelegd. Maar zelfs als je met z'n tweeën op vakantie gaat met de 3L dan is de CO2-uitstoot lager als op vakantie gaan met de touringcar.

Deze cijfers gaan alleen over de CO2-uitstoot. Het kan zijn dat dit voor overige uitstoot anders is.

Re: Hoe milieuvriendelijk is de 3L?

Geplaatst: 07 feb 2015, 12:17
door 3L-Dnadave
Helemaal als je een lupo 3L met 81 gram co2 neemt , want dat zijn de meeste

Re: Hoe milieuvriendelijk is de 3L?

Geplaatst: 07 feb 2015, 12:36
door Nietsnut
Mooie vondst is dat weer, ik zie ook dat 1 kWh zon 80 gram CO2 bespaart. Ik ga ongeveer 4.000 kWh per jaar opwekken en bespaar dus 3200kg CO2 met de eigen opwek.

Nu nog iets doen aan mijn flatulentie :mrgreen:

Re: Hoe milieuvriendelijk is de 3L?

Geplaatst: 07 feb 2015, 14:10
door WouteLLL
Nietsnut schreef:Mooie vondst is dat weer, ik zie ook dat 1 kWh zon 80 gram CO2 bespaart. Ik ga ongeveer 4.000 kWh per jaar opwekken en bespaar dus 3200kg CO2 met de eigen opwek.

Nu nog iets doen aan mijn flatulentie :mrgreen:
4000 kWh × 80 gram/kWh = 320.000 gram = 320 kg. Maar dit is wat het opwekken van de stroom met een zonnepaneel aan CO2 oplevert, volgens mij. Ik denk dan aan het produceren en transporteren van het paneel.

Ingekochte energie zou 455 gram CO2 per kWh opleveren. Met je panelen bespaar je dus 1820 kg CO2. Evenveel als de verbranding van 690 liter diesel oplevert, met de zonnepanelen bespaar je dus evenveel CO2 uitstoot als een Lupo 3L in 20.891 kilometer uitstoot (Bij 3,3 l/100km) Goed bezig! :clap:

Flatulentie: Opvangen en terugleveren aan het net als biogas, of gebruiken in de eigen CV-ketel. Als je onderweg bent kan je het gas ook bijmengen in de inlaatlucht van de motor volgens het dual-fuel-principe, dit spaart diesel en zorgt voor een schonere verbranding. :grin: